SaaS B2B na sprzedaż w Łodzi

Aktualne ogłoszenia sprzedaży firm z branży SaaS B2B w Łodzi (województwo łódzkie). Znaleziono 11 ofert.

11 ofert
Pożyczka na rozwój 1.9 mln PLN — SaaS B2B (Łódź)

Pożyczka na rozwój 1.9 mln PLN — SaaS B2B (Łódź)

Finansowanie📍 Łódź4 gru 2024

Na sprzedaż dojrzała platforma SaaS B2B z siedzibą w Łodzi, działająca nieprzerwanie od 6 lat i obsługująca obecnie 335 aktywnych klientów biznesowych. Model subskrypcyjny generuje MRR na poziomie 44 000 PLN przy churnie poniżej 4%, co świadczy o wysokiej lojalności bazy klientów i dopracowanym produkcie, który realnie odpowiada na potrzeby firm korzystających z niego na co dzień. Transakcja obejmuje możliwość skorzystania z finansowania rozwoju w wysokości 1,9 mln PLN, co otwiera przestrzeń do przyspieszenia skalowania bez konieczności angażowania wyłącznie własnego kapitału. Nowy właściciel przejmuje gotowy, przewidywalny biznes z ustabilizowanymi przychodami powtarzalnymi i uporządkowanym cash-flow — fundamentem, na którym można budować dalszy wzrost bez ryzyka typowego dla startupu na wczesnym etapie. Niski churn i sześcioletnia historia działania pokazują, że produkt przeszedł już weryfikację rynkową, a baza 335 klientów B2B stanowi solidny punkt wyjścia do ekspansji sprzedażowej, rozwoju nowych funkcji czy wejścia w kolejne segmenty klientów. Potencjał wzrostu leży w dalszej monetyzacji istniejącej bazy oraz skalowaniu pozyskiwania nowych kontraktów przy zachowanej dyscyplinie kosztowej. Łódź jako lokalizacja siedziby zapewnia dostęp do zaplecza technologicznego i kadrowego typowego dla dużych ośrodków akademickich, co ułatwia budowanie zespołu produktowego i sprzedażowego. Rynek rozwiązań SaaS dla firm w Polsce pozostaje w fazie stabilnego wzrostu, napędzanego postępującą cyfryzacją procesów biznesowych — to środowisko sprzyjające podmiotom z ugruntowaną, powtarzalną bazą przychodów. Oferta skierowana jest do inwestorów oraz przedsiębiorców poszukujących gotowego biznesu subskrypcyjnego z przewidywalnym cash-flow, a nie projektu wymagającego budowania popytu od podstaw. Sprzedający wskazuje jako powód transakcji zmianę kierunku zawodowego i zaangażowanie w nową branżę. Szczegółowe dane finansowe, struktura umowy oraz warunki finansowania udostępniane są zainteresowanym po nawiązaniu kontaktu przez portal Biznes Atlas.

3.6 mln PLN
Sprzedaż udziałów SaaS B2B billing — EBITDA 27%

Sprzedaż udziałów SaaS B2B billing — EBITDA 27%

Sprzedaż📍 Łódź13 paź 2024

Przedmiotem sprzedaży są udziały w spółce SaaS z siedzibą w Łodzi, dostarczającej rozwiązanie do automatyzacji rozliczeń (billingu) dla klientów B2B. Firma działa nieprzerwanie od 9 lat, zbudowała rozpoznawalną pozycję w swojej niszy i przez cały ten czas rozwijała produkt oraz relacje z klientami w oparciu o stabilny, powtarzalny model przychodów typowy dla branży subskrypcyjnej. Zespół liczy 14 osób i obejmuje kompetencje potrzebne do samodzielnego prowadzenia rozwoju produktu, sprzedaży oraz obsługi klienta, co pozwala firmie funkcjonować w pełni operacyjnie bez zaangażowania właściciela w bieżące działanie. Inwestor przejmuje biznes w dobrej kondycji finansowej — EBITDA na poziomie 27% i marża operacyjna 34% świadczą o dojrzałym, dobrze zoptymalizowanym modelu kosztowym, charakterystycznym dla ustabilizowanych spółek software'owych. Do przekazania są gotowe, działające kanały pozyskiwania klientów, łączące ruch organiczny z płatnym pozyskiwaniem, co skraca czas potrzebny nowemu właścicielowi na utrzymanie i dalsze skalowanie akwizycji. Taka struktura daje przestrzeń do wzrostu poprzez rozbudowę oferty, wejście w kolejne segmenty klientów B2B lub intensyfikację działań marketingowych na już sprawdzonych kanałach. Rynek rozwiązań do automatyzacji billingu i fakturowania dla firm pozostaje w fazie stabilnego zainteresowania — przedsiębiorstwa B2B coraz częściej zastępują ręczne procesy rozliczeniowe narzędziami subskrypcyjnymi, co sprzyja spółkom o ugruntowanej pozycji i sprawdzonym produkcie. Oferta skierowana jest do inwestorów branżowych oraz funduszy poszukujących rentownego aktywa SaaS z historią i przewidywalnymi przepływami, a także do przedsiębiorców chcących wejść w segment usług dla biznesu poprzez przejęcie gotowej, działającej struktury zamiast budowy produktu od podstaw. Powodem sprzedaży są względy osobiste właściciela — spółka pozostaje w pełni sprawna operacyjnie i nie wymaga restrukturyzacji przed przekazaniem. Szczegółowe dane finansowe, struktura umowy oraz warunki transakcji zostaną udostępnione zainteresowanym stronom po nawiązaniu kontaktu za pośrednictwem portalu Biznes Atlas.

Cena do uzgodnienia
Odstąpię Narzędzie SaaS DevOps — EBITDA 32%

Odstąpię Narzędzie SaaS DevOps — EBITDA 32%

Sprzedaż📍 Łódź19 cze 2024

Przedmiotem sprzedaży jest narzędzie SaaS z obszaru DevOps, rozwijane i komercyjnie działające od 2 lat, z siedzibą operacyjną w Łodzi. Platforma obsługuje obecnie 673 aktywnych klientów B2B, generując powtarzalny miesięczny przychód (MRR) na poziomie 16 000 PLN przy churnie poniżej 5% — wskaźniku świadczącym o silnym dopasowaniu produktu do potrzeb odbiorców i stabilności bazy klientów. Rentowność operacyjna na poziomie EBITDA 32% potwierdza, że model biznesowy jest już zoptymalizowany kosztowo i nie wymaga dodatkowych inwestycji, by generować zysk. Kupujący przejmuje działający, zarabiający produkt wraz z ugruntowaną bazą klientów oraz gotowymi, sprawdzonymi kanałami pozyskiwania nowych użytkowników — zarówno organicznymi, jak i płatnymi. Oznacza to, że wzrost można kontynuować bez konieczności budowania procesów akwizycji od zera. Niski churn i stabilny MRR dają solidny punkt wyjścia do skalowania — poprzez rozszerzenie oferty produktowej, wejście w nowe segmenty klientów B2B lub zwiększenie inwestycji w istniejące, już zweryfikowane kanały marketingowe. Narzędzia z obszaru DevOps pozostają jednym z bardziej odpornych segmentów rynku SaaS — firmy technologiczne traktują tego typu rozwiązania jako element infrastruktury, co przekłada się na wysoką lojalność klientów i przewidywalność przychodów, co znajduje potwierdzenie w danych tego ogłoszenia. Oferta skierowana jest do inwestorów i przedsiębiorców szukających gotowego, rentownego aktywa cyfrowego z udokumentowaną historią działania, a nie projektu wymagającego budowania od podstaw. Powodem sprzedaży jest zaplanowane wyjście z inwestycji, zgodne z pierwotną strategią właściciela — transakcja nie wynika z problemów operacyjnych ani finansowych spółki. Szczegółowe dane finansowe, struktura klientów, stack technologiczny oraz warunki transakcji zostaną udostępnione zainteresowanym stronom po nawiązaniu kontaktu za pośrednictwem portalu Biznes Atlas.

Cena ujawniana w rozmowie
Exit założyciela: Platforma SaaS edtech — MRR 35k PLN

Exit założyciela: Platforma SaaS edtech — MRR 35k PLN

Sprzedaż📍 Łódź13 sie 2024

Na sprzedaż działająca platforma SaaS z branży edtech, prowadzona z Łodzi, generująca powtarzalny przychód abonamentowy na poziomie 35 000 PLN MRR. Model biznesowy oparty jest na subskrypcji, a bazę klientów tworzy obecnie 768 aktywnych podmiotów opłacających regularny dostęp do platformy. To właśnie regularność wpłat, a nie jednorazowa sprzedaż, stanowi trzon wartości tej spółki i czyni ją przewidywalną z perspektywy przyszłego właściciela. Kluczowym atutem oferty jest wysoka lojalność użytkowników — retencja na poziomie 94% po 12 miesiącach współpracy pokazuje, że produkt realnie odpowiada na potrzeby klientów i nie wymaga kosztownego, ciągłego pozyskiwania nowych kontraktów w celu utrzymania obrotów. Kupujący przejmuje gotową infrastrukturę technologiczną, ugruntowaną bazę abonentów oraz powtarzalny strumień przychodu, co daje solidny punkt wyjścia do dalszego skalowania — czy to poprzez rozwój funkcjonalności, wejście w nowe segmenty edukacyjne, czy zwiększenie działań sprzedażowych i marketingowych wykorzystujących już potwierdzony product-market fit. Sektor edtech w Polsce od lat korzysta z rosnącej akceptacji narzędzi cyfrowych w edukacji i szkoleniach, a model SaaS pozwala na elastyczne skalowanie bez proporcjonalnego wzrostu kosztów operacyjnych. Oferta skierowana jest do inwestorów oraz przedsiębiorców szukających sprawdzonego biznesu technologicznego z ugruntowaną bazą klientów i przewidywalnymi wpływami, a nie projektu na wczesnym etapie rozwoju. Powodem sprzedaży jest relokacja dotychczasowego właściciela za granicę — to klasyczny exit założyciela, nie wynik problemów operacyjnych spółki. Szczegółowe dane finansowe, struktura umów z klientami, stack technologiczny oraz warunki transakcji zostaną udostępnione zainteresowanym stronom po nawiązaniu kontaktu przez portal Biznes Atlas.

3.3 mln PLN
Sukcesja: Platforma SaaS OKR/performance — EBITDA 48%

Sukcesja: Platforma SaaS OKR/performance — EBITDA 48%

Sprzedaż📍 Łódź3 mar 2024

Na sprzedaż dojrzała platforma SaaS klasy OKR/performance management, rozwijana i utrzymywana przez zespół z Łodzi. Produkt funkcjonuje na rynku od 5 lat i przez ten czas wypracował silną, rozpoznawalną pozycję w swojej niszy — wśród firm poszukujących narzędzi do zarządzania celami i oceny wyników pracowników. Model przychodów oparty jest na subskrypcji, co przekłada się na powtarzalne wpływy i wysoką przewidywalność cash-flow, a EBITDA na poziomie 48% przy marży operacyjnej 35% świadczy o dojrzałej, efektywnie zoptymalizowanej strukturze kosztowej. Kupujący przejmuje działającą organizację o ugruntowanych procesach — zespół liczący 18 osób odpowiada za rozwój produktu, utrzymanie infrastruktury oraz obsługę klientów, co pozwala na płynne przejęcie operacyjne bez konieczności budowania kompetencji od zera. Baza klientów i powtarzalny model przychodowy dają solidny punkt startowy do dalszej ekspansji — zarówno poprzez rozwój funkcjonalności produktu, wejście w nowe segmenty klientów, jak i skalowanie sprzedaży poza dotychczasowy rynek. Segment narzędzi SaaS do zarządzania efektywnością i celami pozostaje obszarem rosnącego zainteresowania firm, które coraz częściej digitalizują procesy HR i performance management, co czyni tego typu aktywa atrakcyjnym celem zarówno dla inwestorów branżowych, jak i funduszy szukających spółek z powtarzalnymi przychodami. Powodem sprzedaży jest konflikt pomiędzy dotychczasowymi wspólnikami — transakcja ma charakter czystego exitu, bez obciążeń formalnych czy operacyjnych, co ułatwia sprawne przeprowadzenie procesu. Szczegółowe dane finansowe, struktura umowy oraz warunki przejęcia zespołu i klientów zostaną udostępnione zainteresowanym stronom po nawiązaniu kontaktu za pośrednictwem portalu Biznes Atlas.

Cena po podpisaniu NDA
Pożyczka inwestycyjna 630 tys. PLN — SaaS B2B (Łódź)

Pożyczka inwestycyjna 630 tys. PLN — SaaS B2B (Łódź)

Finansowanie📍 Łódź13 mar 2025

Przedmiotem oferty jest funkcjonujący biznes SaaS B2B z siedzibą w Łodzi, oferowany wraz z możliwością finansowania w formie pożyczki inwestycyjnej w wysokości 630 tys. PLN. Model subskrypcyjny zapewnia wysoką powtarzalność przychodów — z usługi korzysta obecnie 122 klientów rozliczanych w cyklu abonamentowym, a wskaźnik retencji po 12 miesiącach współpracy wynosi 88%. To wynik świadczący o dopasowaniu produktu do potrzeb odbiorców i o relacjach budowanych długofalowo, a nie jednorazowej sprzedaży. Nowy właściciel przejmuje biznes w pełni sprawny operacyjnie, z ugruntowaną bazą stałych, powracających klientów oraz ustabilizowaną pozycją na lokalnym rynku. Struktura oferty z pożyczką inwestycyjną 630 tys. PLN pozwala ograniczyć wymagany wkład własny na starcie i skierować własne środki na rozwój produktu, sprzedaż lub automatyzację procesów — obszary, w których model SaaS przy tak wysokiej retencji ma naturalny potencjał do skalowania bez konieczności budowania oferty od zera. Sektor SaaS B2B pozostaje jednym z bardziej przewidywalnych segmentów pod względem planowania przychodów, dzięki powtarzalnym płatnościom i relatywnie niskim kosztom utrzymania klienta w porównaniu z jego pozyskaniem. Łódź jako lokalizacja zapewnia dostęp do kadr technicznych i biznesowych oraz konkurencyjne koszty prowadzenia działalności względem największych ośrodków w kraju. Oferta jest szczególnie warta uwagi dla osób szukających pierwszego biznesu pod aktywne zarządzanie — sprawdzonego, z ustabilizowaną bazą klientów i jasną strukturą finansowania, a nie projektu wymagającego budowania rynku od podstaw. Powodem sprzedaży jest sytuacja osobista właściciela, nie kondycja spółki — biznes działa w pełnym zakresie operacyjnym i jest gotowy do przekazania. Szczegóły dotyczące struktury pożyczki, dokumentacji finansowej oraz warunków transakcji przekazywane są zainteresowanym po nawiązaniu kontaktu przez portal Biznes Atlas.

3.5 mln PLN
Sprzedaż większościowych udziałów SaaS B2B booking — ARR 2.93 mln PLN

Sprzedaż większościowych udziałów SaaS B2B booking — ARR 2.93 mln PLN

Sprzedaż📍 Łódź13 sie 2025

Przedmiotem transakcji jest sprzedaż większościowych udziałów w działającej spółce SaaS, oferującej system rezerwacji (booking) dla klientów biznesowych. To nie jest projekt na etapie koncepcji czy MVP szukającego pierwszych użytkowników — produkt ma za sobą sprawdzony product-market fit i realną bazę 297 płacących klientów zlokalizowanych w Łodzi i okolicach, przy czym zasięg sprzedaży obejmuje całą Polskę. Bieżący ARR spółki wynosi 0,19 mln PLN, co odzwierciedla stabilny, powtarzalny przychód subskrypcyjny typowy dla modelu B2B SaaS. Kupujący przejmuje gotową infrastrukturę produktową i klientelę, a nie punkt startowy wymagający budowy od zera. W cenie transakcji znajduje się pełna dokumentacja księgowa oraz przekazanie know-how operacyjnego przez obecnego właściciela, co istotnie skraca czas potrzebny na przejęcie kontroli nad biznesem i minimalizuje ryzyko utraty ciągłości obsługi klientów w okresie przekazania. Właściciel decyduje się na sprzedaż, ponieważ skala działalności przerosła jego możliwości operacyjne — spółka czeka na nowego operatora, który potrafi nadać jej dalszy rozpęd zarządczy i sprzedażowy. Rynek narzędzi SaaS wspierających procesy rezerwacyjne w segmencie B2B pozostaje rynkiem o wysokiej powtarzalności przychodu i relatywnie niskich kosztach utrzymania klienta, co czyni tego typu aktywa atrakcyjnymi dla inwestorów szukających przewidywalnego cash flow. Baza klientów skoncentrowana w Łodzi i regionie, przy jednoczesnej sprzedaży ogólnopolskiej, daje pole do dalszej ekspansji terytorialnej bez konieczności budowania produktu od podstaw. Oferta jest szczególnie interesująca dla inwestorów lub operatorów, którzy szukają pierwszego biznesu pod aktywne zarządzanie — z uporządkowaną dokumentacją, działającym produktem i realnymi, płacącymi klientami jako punktem wyjścia. Szczegóły finansowe, struktura udziałów oraz warunki przekazania know-how dostępne są po nawiązaniu kontaktu przez portal Biznes Atlas.

2.3 mln PLN
Otwieram rundę pre-A — SaaS B2B w Łodzi

Otwieram rundę pre-A — SaaS B2B w Łodzi

Inwestor📍 Łódź19 gru 2024

Platforma SaaS B2B działająca w Łodzi od 7 lat trafia teraz na rynek jako gotowy do przejęcia biznes technologiczny. Produkt obsługuje 773 aktywnych klientów biznesowych, generując miesięczny przychód powtarzalny (MRR) na poziomie 108 000 PLN. Churn poniżej 2% świadczy o dojrzałym modelu subskrypcyjnym i realnym przywiązaniu użytkowników do narzędzia — to nie startup na etapie walidacji pomysłu, lecz ustabilizowana firma z wieloletnią historią operacyjną i powtarzalnymi wynikami. Kupujący przejmuje działającą infrastrukturę technologiczną wraz z bazą klientów, procesami sprzedażowymi i utrzymaniowymi już wypracowanymi przez obecnego właściciela. Sprzęt i wyposażenie towarzyszące działalności są w bardzo dobrym stanie technicznym i wliczone w cenę transakcji, co eliminuje dodatkowe nakłady inwestycyjne na starcie. Otwarcie rundy pre-A sygnalizuje moment, w którym biznes jest gotowy na kapitał i aktywne zarządzanie mogące przyspieszyć ekspansję — niski churn i stabilny MRR dają solidny punkt wyjścia do skalowania sprzedaży i rozwoju produktu. Rynek oprogramowania B2B w Polsce, w tym w ośrodkach takich jak Łódź, charakteryzuje się rosnącym zapotrzebowaniem na narzędzia usprawniające procesy firmowe oraz coraz większą akceptacją modeli subskrypcyjnych wśród przedsiębiorstw. Sprzedaż wynika z decyzji właściciela o przejściu na emeryturę, nie z problemów operacyjnych spółki — to okazja rzadko spotykana na rynku transakcji SaaS. Oferta jest interesująca zarówno dla inwestora szukającego stabilnego aktywa generującego regularny przychód, jak i dla osoby stawiającej pierwsze kroki w aktywnym zarządzaniu biznesem technologicznym, ponieważ model działania jest już sprawdzony i nie wymaga budowania od podstaw. Szczegóły transakcji, w tym pełna dokumentacja finansowa, struktura klientów oraz warunki przejęcia, udostępniane są zainteresowanym stronom po nawiązaniu kontaktu przez portal Biznes Atlas.

Cena ujawniana w rozmowie
Odstąpię Dochodowy SaaS invoicing — ARR 4.20 mln PLN

Odstąpię Dochodowy SaaS invoicing — ARR 4.20 mln PLN

Sprzedaż📍 Łódź7 sie 2024

Na sprzedaż dojrzała spółka SaaS z siedzibą w Łodzi, działająca w segmencie oprogramowania do fakturowania (invoicing) dla firm. Produkt generuje roczny powtarzalny przychód (ARR) na poziomie 4,20 mln PLN, a model biznesowy oparty jest w całości na subskrypcji – bez projektowych wdrożeń czy jednorazowych usług obciążających zespół. Bazę klientów tworzy obecnie 365 firm rozliczających się w cyklu abonamentowym, co daje przewidywalny i łatwy do prognozowania strumień gotówki. Kluczowym atutem oferty jest jakość portfela klientów: retencja na poziomie 90% po 12 miesiącach od rejestracji świadczy o silnym dopasowaniu produktu do potrzeb rynku (product-market fit) i niskim churnie, co w kategorii narzędzi finansowo-księgowych bywa rzadkością. Kupujący przejmuje gotową infrastrukturę techniczną, ugruntowaną markę oraz uporządkowaną bazę abonentów, co pozwala skupić się na skalowaniu – rozwoju integracji, ekspansji sprzedażowej czy rozbudowie oferty o moduły komplementarne – zamiast na budowaniu produktu i zaufania klientów od zera. Rynek narzędzi SaaS dla działów finansowych w Polsce charakteryzuje się rosnącym popytem napędzanym cyfryzacją procesów księgowych i regulacyjnym trendem w stronę elektronicznego obiegu dokumentów, co sprzyja stabilności i dalszemu wzrostowi tego typu podmiotów. Lokalizacja w Łodzi zapewnia dostęp do zaplecza kadrowego IT typowego dla dużych ośrodków akademickich. Ze względu na skalę przychodów i przewidywalność modelu, transakcja może zainteresować przede wszystkim fundusze private equity/venture capital oraz family office poszukujące ekspozycji na spółki technologiczne o powtarzalnych przychodach. Powodem sprzedaży jest zmiana sytuacji życiowej właściciela, który oczekuje szybkiego i czystego procesu przekazania biznesu. Szczegóły finansowe, struktura umowy oraz warunki transakcji dostępne są po nawiązaniu kontaktu przez formularz na portalu Biznes Atlas.

Cena po podpisaniu NDA
Exit założyciela: Aplikacja SaaS GDPR/RODO — EBITDA 39%, w Łodzi

Exit założyciela: Aplikacja SaaS GDPR/RODO — EBITDA 39%, w Łodzi

Sprzedaż📍 Łódź2 mar 2024

Na sprzedaż dojrzała platforma SaaS wspierająca firmy w obszarze zgodności z GDPR/RODO, działająca nieprzerwanie na rynku od 8 lat. Produkt obsługuje dziś 760 aktywnych klientów B2B, co potwierdza dopasowanie rozwiązania do realnych potrzeb działów compliance, prawnych i HR w organizacjach, dla których ochrona danych osobowych jest obowiązkiem ustawowym, a nie opcją. Spółka zarejestrowana jest w Łodzi, skąd prowadzony jest cały proces rozwoju produktu i obsługi klienta. Kupujący przejmuje biznes o wysokiej rentowności — EBITDA na poziomie 39% — oraz przewidywalnym, powtarzalnym przychodzie: MRR wynosi 73 000 PLN, a churn utrzymuje się poniżej 7%, co świadczy o silnym przywiązaniu klientów do produktu i niskim ryzyku erozji bazy. Taka struktura finansowa daje nowemu właścicielowi solidny punkt wyjścia do skalowania — czy to poprzez rozbudowę funkcjonalności, wejście w segmenty enterprise, czy ekspansję poza obecny rynek klientów B2B. Ośmioletnia historia działania oznacza dopracowane procesy, ugruntowaną markę i bazę referencyjną, na której można budować dalszy wzrost bez konieczności startu od zera. Rynek rozwiązań wspierających zgodność z RODO pozostaje stabilny i strukturalnie napędzany regulacjami — firmy niezmiennie potrzebują narzędzi ułatwiających spełnianie obowiązków ochrony danych, co czyni ten segment SaaS odpornym na wahania koniunktury. Oferta jest interesująca dla inwestorów branżowych szukających gotowego, rentownego aktywa w obszarze compliance/legaltech, funduszy PE poszukujących platform SaaS z wysoką marżą, a także przedsiębiorców planujących budowę portfela produktów subskrypcyjnych. Sprzedający decyduje się na transakcję, ponieważ koncentruje uwagę na innej spółce ze swojego portfela. Szczegóły dotyczące struktury transakcji, dokumentacji finansowej i warunków przejęcia — w tym pełne dane operacyjne oraz historia wzrostu — udostępniane są zainteresowanym stronom po kontakcie przez portal Biznes Atlas.

Cena do uzgodnienia
Exit założyciela: Sprawdzony SaaS feedback management — MRR 72k PLN

Exit założyciela: Sprawdzony SaaS feedback management — MRR 72k PLN

Sprzedaż📍 Łódź9 lis 2025

Oferta dotyczy sprzedaży dojrzałej spółki SaaS działającej w segmencie feedback management, z siedzibą operacyjną w Łodzi. Produkt funkcjonuje na rynku od pięciu lat i w tym czasie wypracował wyraźnie ugruntowaną pozycję w swojej niszy — nie jest to start-up na etapie walidacji pomysłu, lecz działający, przewidywalny biznes z powtarzalnym przychodem subskrypcyjnym na poziomie 72 tys. PLN MRR. Nad produktem i obsługą klientów pracuje zespół liczący 20 osób, co świadczy o tym, że firma dawno przeszła etap jednoosobowego zarządzania właścicielskiego i posiada realne struktury operacyjne. Kupujący przejmuje spółkę z marżą operacyjną na poziomie 36%, co w segmencie oprogramowania subskrypcyjnego oznacza zdrową, dobrze poukładaną strukturę kosztową i realny bufor rentowności. Do przejęcia trafiają ustabilizowane procesy sprzedażowe, wdrożeniowe i utrzymaniowe, zespół znający produkt oraz baza klientów korzystających z narzędzia na co dzień. Fundament pod dalszy rozwój jest gotowy — pytanie o tempo skalowania zależy już od strategii nowego właściciela, nie od naprawiania podstaw. Rynek narzędzi do zarządzania opinią klientów i feedbackiem produktowym rośnie wraz z rosnącą presją firm na mierzenie doświadczenia klienta, a Łódź jako silny ośrodek kompetencji IT i outsourcingu ułatwia budowę zespołu technicznego i utrzymanie kosztów operacyjnych na rozsądnym poziomie. Ze względu na przewidywalność przychodu i uporządkowaną organizację, ta oferta dobrze sprawdzi się jako pierwszy biznes dla inwestora planującego aktywne zarządzanie, a nie wyłącznie pasywną lokatę kapitału. Powodem sprzedaży jest emigracja dotychczasowego właściciela, co wymusza znalezienie następcy zdolnego przejąć operacyjną kontrolę nad spółką. Szczegółowe dane finansowe, strukturę zespołu oraz warunki transakcji udostępniamy zainteresowanym po nawiązaniu kontaktu przez portal Biznes Atlas.

Cena do uzgodnienia

SaaS B2B w okolicy — blisko Łódź

Najbliższe oferty spoza Łódź, wg odległości
Sukcesja: Platforma SaaS księgowy — NPS 57, churn 6%

Sukcesja: Platforma SaaS księgowy — NPS 57, churn 6%

Sprzedaż📍 Pabianice18 wrz 2025

Do przejęcia od zaraz. Stabilna platforma działająca 5 lat, 123 aktywnych klientów B2B, MRR 13 000 PLN, churn poniżej 2%. Sprzedaż z powodu podziału majątku. Niski próg wejścia operacyjnego dla nowego właściciela. Dla kogoś, kto woli kupić działający biznes niż budować od zera.

Cena dla zweryfikowanych kupujących

📍 Pabianice · ok. 14 km od Łódź

SaaS CRM B2B z Bełchatowa — 943 płacących klientów, retencja 92%

SaaS CRM B2B z Bełchatowa — 943 płacących klientów, retencja 92%

Sprzedaż📍 Bełchatów14 paź 2024

Do przejęcia aplikacja SaaS typu CRM B2B z Bełchatowa z 943 płacącymi klientami na abonamencie i retencją 92% po 12 miesiącach. Powtarzalne, przewidywalne przychody i sprawdzony model. Powód sprzedaży: zmiana sytuacji życiowej założyciela i szybki, czysty exit.

1.6 mln PLN

📍 Bełchatów · ok. 45 km od Łódź

Sukcesja: Narzędzie SaaS DevOps — EBITDA 48%

Sukcesja: Narzędzie SaaS DevOps — EBITDA 48%

Sprzedaż📍 Skierniewice30 kwi 2024

Na sprzedaż — pełen pakiet. Stabilna platforma działająca 7 lat, 383 aktywnych klientów B2B, MRR 111 000 PLN, churn poniżej 7%. Sprzedaż, bo skupiam się na drugiej firmie z portfela. Skalowalny model — przestrzeń na wzrost bez dużych nakładów.

2.7 mln PLN

📍 Skierniewice · ok. 52 km od Łódź

Sprzedam Narzędzie SaaS księgowy — ARR 1.58 mln PLN

Sprzedam Narzędzie SaaS księgowy — ARR 1.58 mln PLN

Sprzedaż📍 Płock21 cze 2024

Działający biznes, nie projekt na papierze. Sprawdzony product-market fit, 541 płacących klientów w Płocku i okolicach (cała Polska), ARR 1.07 mln PLN. Sprzedaż z powodu podziału majątku. Idealne dla inwestora szukającego gotowego cash-flow.

Cena ujawniana w rozmowie

📍 Płock · ok. 87 km od Łódź

Sprzedaż udziałów Aplikacja SaaS DevOps — ARR 3.97 mln PLN

Sprzedaż udziałów Aplikacja SaaS DevOps — ARR 3.97 mln PLN

Franczyza📍 Częstochowa25 lip 2025

Rzadka okazja na rynku wtórnym. Sprawdzony product-market fit, 58 płacących klientów w Częstochowie i okolicach (cała Polska), ARR 0.68 mln PLN. Powód: konsolidacja moich biznesów, ten odsprzedaję. Możliwość przejęcia z zespołem lub bez.

3.1 mln PLN

📍 Częstochowa · ok. 109 km od Łódź

Sprzedaż udziałów Sprawdzony SaaS ATS rekrutacyjny — EBITDA 46%

Sprzedaż udziałów Sprawdzony SaaS ATS rekrutacyjny — EBITDA 46%

Sprzedaż📍 Ostrów Wielkopolski20 sie 2024

Stabilna platforma działająca 3 lata, 426 aktywnych klientów B2B, MRR 72 000 PLN, churn poniżej 2%. Powód: konflikt wspólników, czysty exit. Sprzęt i wyposażenie w bardzo dobrym stanie, ujęte w cenie. Atrakcyjne dla funduszu lub family office.

1.7 mln PLN

📍 Ostrów Wielkopolski · ok. 115 km od Łódź

Odstąpię SaaS B2B marketing automation — EBITDA 27%

Odstąpię SaaS B2B marketing automation — EBITDA 27%

Sprzedaż📍 Warszawa9 kwi 2024

Do sprzedaży dojrzały produkt SaaS klasy B2B z obszaru marketing automation, działający na warszawskim rynku technologicznym. Model biznesowy oparty jest na stałych abonamentach — obecnie z platformy korzysta 40 płacących klientów, a retencja na poziomie 90% po dwunastu miesiącach współpracy pokazuje, że produkt realnie odpowiada na potrzeby użytkowników i nie jest uzależniony od ciągłego pozyskiwania nowych kontraktów. EBITDA na poziomie 27% świadczy o dobrze poukładanej strukturze kosztowej i sensownym pricingu względem skali działania. Kupujący przejmuje gotowy, działający biznes subskrypcyjny — bazę stałych klientów, rozpoznawalną w swojej niszy markę oraz pozytywne opinie budowane przez lata obecności na rynku. To fundament, na którym można oprzeć dalszy rozwój: rozbudowę oferty, wejście w nowe segmenty klientów B2B, inwestycję w sprzedaż i marketing czy automatyzację procesów obsługowych. Wysoka powtarzalność przychodów i stabilna retencja dają przewidywalność, która ułatwia planowanie inwestycji i ocenę zwrotu z działań rozwojowych. Rynek narzędzi do automatyzacji marketingu w Polsce systematycznie dojrzewa — firmy coraz częściej traktują tego typu rozwiązania jako standard, a nie dodatek, co sprzyja stabilności popytu na sprawdzone, rozpoznawalne produkty. Powód sprzedaży jest przejrzysty: właściciel koncentruje się obecnie na innym przedsięwzięciu ze swojego portfela i szuka dla tej spółki nowego opiekuna zdolnego poświęcić jej pełną uwagę. Oferta jest interesująca zarówno dla inwestora branżowego szukającego uzupełnienia portfolio produktowego, jak i dla osoby, która chce przejąć pierwszy biznes pod aktywne zarządzanie — skala i uporządkowanie procesów sprawiają, że wejście nie wymaga wcześniejszego doświadczenia w prowadzeniu spółki SaaS. Szczegóły dotyczące struktury transakcji, danych finansowych oraz warunków przekazania biznesu udostępniane są zainteresowanym po nawiązaniu kontaktu przez portal Biznes Atlas.

Cena dla zweryfikowanych kupujących

📍 Warszawa · ok. 122 km od Łódź

Sprzedaż udziałów Dochodowy SaaS fleet management — NPS 78, churn 6%

Sprzedaż udziałów Dochodowy SaaS fleet management — NPS 78, churn 6%

Sprzedaż📍 Legionowo2 mar 2024

Wysoka powtarzalność: 109 klientów na abonamencie, retention 92% po 12 miesiącach. Powód: wyjście z inwestycji zgodnie z planem. Sprzęt i wyposażenie w bardzo dobrym stanie, ujęte w cenie. Dla kogoś, kto woli kupić działający biznes niż budować od zera.

Cena po podpisaniu NDA

📍 Legionowo · ok. 122 km od Łódź

Sukcesja: Platforma SaaS field service — NPS 51, churn 2%

Sukcesja: Platforma SaaS field service — NPS 51, churn 2%

Sprzedaż📍 Radom12 lip 2025

Stabilna platforma działająca 7 lat, 1031 aktywnych klientów B2B, MRR 39 000 PLN, churn poniżej 5%. Sprzedam, bo przerosło mnie operacyjnie — czeka na lepszego operatora. Procesy spisane, możliwe prowadzenie zdalne. Dla kogoś, kto woli kupić działający biznes niż budować od zera.

2.5 mln PLN

📍 Radom · ok. 124 km od Łódź

Sukcesja: Platforma SaaS księgowy — NPS 75, churn 5%

Sukcesja: Platforma SaaS księgowy — NPS 75, churn 5%

Sprzedaż📍 Kielce13 lis 2025

Do przejęcia od zaraz. Stabilna platforma działająca 7 lat, 527 aktywnych klientów B2B, MRR 57 000 PLN, churn poniżej 2%. Sprzedaż całości za fair price, możliwe wsparcie wdrożeniowe. Marka rozpoznawalna w swojej niszy, dobre opinie. Pasuje jako pierwszy biznes pod aktywne zarządzanie.

2.5 mln PLN

📍 Kielce · ok. 129 km od Łódź

Sukcesja: Platforma SaaS help desk — 213 płacących klientów, w Starachowicach

Sukcesja: Platforma SaaS help desk — 213 płacących klientów, w Starachowicach

Sprzedaż📍 Starachowice12 maj 2024

Działający biznes, nie projekt na papierze. Sprawdzony product-market fit, 49 płacących klientów w Starachowicach i okolicach (cała Polska), ARR 1.14 mln PLN. Sprzedaż ze względu na zmianę branży. Powtarzalne przychody i przewidywalny cash-flow.

3.9 mln PLN

📍 Starachowice · ok. 139 km od Łódź

Sprzedam udziały 100% Dochodowy SaaS księgowy — 398 płacących klientów

Sprzedam udziały 100% Dochodowy SaaS księgowy — 398 płacących klientów

Sprzedaż📍 Inowrocław28 sie 2024

Sprawdzony product-market fit, 144 płacących klientów w Inowrocławiu i okolicach (cała Polska), ARR 0.30 mln PLN. Powód: relokacja właściciela za granicę. Czyste księgi, brak zobowiązań przeterminowanych. Dla kogoś, kto woli kupić działający biznes niż budować od zera.

Cena po podpisaniu NDA

📍 Inowrocław · ok. 140 km od Łódź

Najczęstsze pytania

Firmy SaaS B2B wyceniane są wyżej niż klasyczny biznes — kluczowy jest powtarzalny przychód, niski churn i tempo wzrostu.

Ile kosztuje firma SaaS B2B w Łodzi?

Orientacyjny zakres dla branży SaaS B2B to 400 tys. – 5 mln PLN, a wycena opiera się o powtarzalny przychód (MRR/ARR), churn i tempo wzrostu — typowo 4–8× EBITDA (lub 2–4× ARR). Ostateczna cena zależy od skali, rentowności i historii działania.

Co najbardziej wpływa na wycenę firmy SaaS B2B?

Najważniejsze czynniki to: niski churn i wysokie NRR, dywersyfikacja klientów, udział przychodu recurring, skalowalność i marża brutto. Im bardziej powtarzalny przychód i mniejsza zależność od właściciela, tym wyższa wycena.

Jak skontaktować się ze sprzedającym?

Numer telefonu odsłaniasz po kliknięciu „Pokaż numer" w ogłoszeniu — nie jest widoczny publicznie. Możesz też napisać przez formularz kontaktowy oferty.

Czy ogłoszenia są weryfikowane?

Każde ogłoszenie przechodzi moderację (m.in. automatyczną), a sprzedawców weryfikujemy. Oferty zweryfikowane oznaczamy odznaką „Zweryfikowane".